۷ روش برای افزایش سرعتdial-up

شنبه 2 بهمن 1389 ساعت 16:18

هیچ چیز مانند کارکردن با اینترنت کم سرعت با dial-up خسته کننده نیست. گاهی اوقات حتی به سختی می توان یک ایمیل ارسال کرد، بدتر از همه اینکه بخواهیم چند فایل مهم را به همکارانمان ارسال کنیم، نه تنها کلی از وقتمان را هدر می دهد، عصبانی هم می شویم. با اینترنت کم سرعت حتی به سختی می توان صفحات وب را باز کرد. بنابراین برخی کاربران ترجیح می دهند به کافی نت بروند. گاهی اوقات دسترسی به کافی نت نیز امکان پذیر نیست و شما مجبورید به سرعت کند اینترنت dial-up راضی شوید. اما با اجرای شیوه های کارآمد می توان سرعت بازکردن صفحات وب و ارسال ایمیل را تاحدودی بهبود بخشید. سنتور(۱) 

در اینجا به شما نشان خواهیم داد که چگونه با سرعت کند اینترنت، بهره وری خود را بهبود بخشیم. بیشتر موارد زیر برای افزایش سرعت فراخوانی فایلها و دریافت و ارسال ایمیل بسیار مفید است.سنتور(۱)  

 

1.  فشره سازی فایلهاسنتور(۱)
هرگاه می خواهید چند فایل را با هم ارسال کنید، برای سرعت بخشی به اینکار می توانید آنها را فشرده سازی کنید. برای این کار از مزایای برنامه های کمکی فشرده سازی فایل استفاده کنید، که در این صورت با اینترنت کم سرعت ارسال آنها خیلی طولانی نخواهد بود. برنامه WinZip یکی از نرم افزارهای فشرده سازی است که فایلهای حجیم  شما را به راحتی فشرده می کند.سنتور(۱) 

 

2.  غیرفعال کردن تصاویر گرافیکی در اینترنت اکسپلوررسنتور(۱) 

تصاویر گرافیکی در صفحات وب بسیار مهم هستند، اما با اینترنت کم سرعت به راحتی قابل مشاهده و دانلود نیستند. برای افزایش سرعت بازکردن فایلها می توانید آنها را به روش زیر غیرفعال کنید:سنتور(۱) 

۱)  در منوی Tools روی Internet Options کلیک کنید.سنتور(۱) 

2)  زبانه Advanced را انتخاب کنید.سنتور(۱)  

3)  در کادر Settings، در بخش Multimedia تیک play animations in web pages، play sounds in web pages ، play videos in web pages و show pictures را بردارید.سنتور(۱)  

توجه: در نسخه 8 اینترنت اکسپلورر گزینه play videos in web pages  حذف شده است.سنتور(۱)  

4)  در خاتمه کلید Apply را بزنید.سرزمین رایانه
سنتور(۱)  

3.  ارسال ایمیل از طریق ایجاد "فهرست توزیع"سنتور(۱)  

سنتور(۱) 

 درصورتی که بخواهید یک ایمیل را برای چند نفر ارسال کنید، بجای اینکه آنرا بطور جداگانه ارسال کنید، می توانید یک "فهرست توزیع" را ایجاد و بطور همزمان آنرا برای چند نفر ارسال کنید. این امر سرعت عمل شما را افزایش می دهد. خاطرنشان می کنیم که "فهرست توزیع" در برنامه outlook ایجاد می شود.  سنتور(۱)  

 سنتور(۱) 

4.  کار کردن در حالت آفلاین با استفاده از Cache Exchange Mode در outlookسنتور(۱)  

 با استفاده از وضعیت Cache Exchange Mode در محیط Outlook، در صورت قطع اینترنت می توانید به کار خود ادامه دهید. با استفاده از این وضعیت، می توانید یک نسخه از میل باکس خود را در رایانه ذخیره کنید. سپس در صورت اتصال مجدد به اینترنت فوراً به آن دسترسی خواهید داشت. اگر در حالت آفلاین کار می کنید، پس از اتصال به اینترنت مجدداً به همان داده های قبلی دسترسی خواهید داشت. برای استفاده از این حالت می بایست با  اکانت ایمیل Microsoft Exchange Server کار کنید.سنتور(۱)  

سنتور(۱) 

 5.  کاهش حجم ایمیل سنتور(۱)  

شما می توانید در ایمیل های اداری خود به جای استفاده از تصویر اسکن شده ی مهر شرکت که موجب افزایش حجم ایمیل می شود، از امضاء ساده استفاده کنید، در نتیجه حجم ایمیل کاهش خواهد یافت و در مدت زمان کمتری ارسال می گردد. جهت ارسال سریع نامه های اداری با اینترنت کم سرعت، بهتراست از فونت، اندازه و رنگ مناسبی استفاده کنید و کمتر اشکال گرافیکی بکار ببرید.سنتور(۱)  

سنتور(۱)  

6.  فراخوانی فایلها در حالت آفلاین از طریق ذخیره صفحات وبسنتور(۱)  

اگر از یک وب سایت خاصی مرتباً بازدید می کنید، بهتر است صفحه وب مربوطه را در رایانه خود ذخیره کنید. اینکار امکان دسترسی سریع به صفحه وب را فراهم می نماید. در اینصورت با قطع اینترنت یا کاهش سرعت قادر به خواندن و یافتن اطلاعات موردنظر از همان صفحه خواهید بود.سنتور(۱)  

سنتور(۱) 

 7.  بازکردن سریع صفحات وب با افزایش کش سیستمسنتور(۱)  

کش یا حافظه نهان بخشی از حافظه سریع است و داده هایی را ذخیره می کند که  رایانه بتواند به سرعت به آنها دستیابی داشته باشد. با افزایش کش فایلهای Temporary Internet در اینترنت اکسپلورر، هنگام بازدید از وب سایتها، سیستم شما سرعت عمل خوبی از خود نشان خواهد داد. بسیاری از تصاویر گرافیکی به راحتی قابل مشاهده خواهند بود و صفحات وب به سرعت باز می شوند.سنتور(۱)  

 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد